Комітет виборців України - Миколаїв (nik_cvu) wrote,
Комітет виборців України - Миколаїв
nik_cvu

КВУ незадовільно оцінив готовність до виконання Закону «Про доступ до публічної інформації»

20 травня 2011 року о 11.30 у Києві відбулася прес-конференція Комітету виборців України «Чи готова українська влада до реалізації закону про доступ до публічної інформації - результати моніторингу».В прес-конференції взяли участь Олександр Черненко, Голова Правління Комітету виборців України; Андрій Шевченко – народний депутат України; Дмитро Прокопчук – експерт політологічного клубу «Спілка».

На прес-конференції були представлені результати моніторингу готовності відповідних органів до виконання Закону «Про доступ до публічної інформації». Моніторинг здійснювався активістами Комітету виборців України, в рамках моніторингової кампанії Партнерства Новий Громадянин. Моніторинг проводився з 10 по 17 травня і охопив 71 установу в 15 областях України та місті Києві.

 

Завданням моніторингу було з'ясувати дієвість норм нового закону шляхом перевірки їх практичної реалізації та показати ступінь виконання норм закону виключно на організаційному та технічному рівнях.

 

«У відповідних установ було три місяця від початку дії закону, щоб належним чином підготуватися до реалізації його положень, - зазначив на прес-конференції Олександр Черненко, - На жаль, результати нашого моніторингу показують невтішну картину. Середня оцінка готовності органів, що стали об’єктом моніторингу, до виконання Закону «Про доступ до публічної інформації» склала - 2,5 бали з 5 можливих».

 

За словами Олександра Черненка, якщо на рівні центральних органів влади та установ у великих містах ситуація більш-менш задовільна, то показники готовності органів влади на рівні районів і нижче практично «нульова». Окремі чиновники дізнавалися про існування такого закону від представників КВУ.

 

Експерт політологічного клубу «Спілка» Дмитро Прокопчук зазначив, що суттєві проблеми із впровадженням закону здебільшого існують через безвідповідальний підхід виконавців. «Серед відповідальних осіб за виконання Закону про доступ до публічної інформації існує певний скепсис щодо реалізації його положень. Дуже часто чиновники відверто заявляли, що не збираються виконувати новий закон або будуть підходити до цього формально. Також поки-що ми не спостерігаємо помітної активності громадян у використанні закону, окрім невеликої кількості журналістів та громадських активістів», - повідомив Дмитро Прокопчук.

 

Народний депутат України, Голова Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко заявив, що результати моніторингу КВУ стали для нього «справжнім шоком».

 

«У мене не було особливих ілюзій щодо бажання чиновників стати більш відкритими, - зазначив Андрій Шевченко, - але я не міг подумати, що саботаж досягне аж такого рівня. Я вважаю за підсумками моніторингу КВУ органи, в першу чергу, виконавчої влади повинні зробити серйозні висновки. В тому числі, і кадрові».

 

З повним звітом за підсумками моніторингу можна ознайомитись на сайті КВУ за адресою

http://cvu.org.ua/?lang=ukr&mid=fp&id=2964&lim_beg=0

 

Прес-служба КВУ

Tags: КВУ
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments